اموزش نکاتی پیرامون ALPHA 3D & VDM در زیبراش

آموزش ALPHA 3D & VDM Tips در زیبراش

100

اموزش نکاتی پیرامون ALPHA 3D & VDM در زیبراش
نام SubTool ها با نام خود به vdm تبدیل می گردند.
حتما Alpha 3D brush جدید خود را بر روی برخی از اشیا تست نمایید که در صورت وجود مشکل فنی آن را مرتفع نمایید .

اموزش نکاتی پیرامون ALPHA 3D & VDM در زیبراش

نام SubTool ها با نام خود به vdm تبدیل می گردند.

حتما  Alpha 3D brush جدید خود را بر روی برخی از اشیا تست نمایید که در صورت وجود مشکل فنی آن را مرتفع نمایید .

اگر احساس می کنید نیاز به ویرایش و تعمیر VDM دارید، می توانید بعضی از SubTools هایی که در ابتدا ایجاد کرده اید، را برای اصلاح اشکال پایه شبکه ویرایش کنید. بعد از ویرایش، گامهای قبلی را دوباره طی نمایید  تا VDM های را به روزرسانی نمایید.

هنگامی که شما از brushخود راضی شدید، روی Brush >> Save As کلیک کنید تا brush خود را ذخیره کنید. توصیه می شود آن را به پوشه ZBrushes واقع در ریشه دایرکتوری برنامه ZBrush ذخیره کنید. پس از آن، دسترسی به آن آسان تر می شود.

آموزش ALPHA 3D & VDM Tips در زیبراش

از طریق پوشه براش LightBox  شما میتوانید Brushes  جدید ایجاد شده در پوشه ZStartup / BrushPresets برای بارگیری آن در هنگام راه اندازی ZBrush جایگزین کنید. (به خاطر داشته باشید که بیش از 25 قلم مو در پوشه ZStartup ندارید یا ممکن است رفتار غیر منتظره ای با UI ZBrush داشته باشید.)

مش / IMM Viewer یک document lists  از VDMهای فعلی موجود در brush  را نشان می دهد. به سادگی یکی را انتخاب کنید، سپس روی مدل خود کلیک کنید و بکشید تا شکل را رشد دهید

نکته مهم:

اگر یک مش 3D بر اساس grid  باشد، زمانی که brush  ایجاد می شود، به عنوان یک VDM رفتار می شود. با این حال، اگر این یک مدل منظم 3D است، آن را به عنوان Alpha From Mesh ذخیره می شود. برای فهم بهتر به بخش های “Alpha From 3D Mesh  و Multi Alpha مراجعه و اطلاعات بیشتر را کسب نمایید در این بخش می توانید در مورد استفاده از مش های سه بعدی به عنوان alpha منظم،دانسته های خود را افزایش دهید.

آموزش ALPHA 3D & VDM Tips در زیبراش

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link