آموزش خلق نمودن یک Multi Alpha در زیبراش

آموزش Creating a New Multi Alpha در زیبراش

120

آموزش خلق نمودن یک Multi Alpha در زیبراش
ایجاد یک براش Multi Alpha بر اساس مدل های سه بعدی یک فرایند ساده است و می تواند با استفاده از SubTools موجود انجام شود. هر SubTool برای تولید یک تصویر بزرگ خاکستری استفاده می شود.

آموزش خلق نمودن یک Multi Alpha در زیبراش

ایجاد یک براش Multi Alpha بر اساس مدل های سه بعدی یک فرایند ساده است و می تواند با استفاده از SubTools موجود انجام شود. هر SubTool برای تولید یک تصویر بزرگ خاکستری استفاده می شود.

همه انواع اشیاء PolyMesh 3D  از سطوح تا به احجام با آلفا سازگار هستند. همیشه در ذهن داشته باشید که مرزهای تمیز از حرکت های نرم و دقیق براش ایجاد می شوند.

اشکال خود را به صورت PolyMesh یا  3D SubTools جداگانه ایجاد کنید. آنها می توانند subdivision levels  داشته باشند و یا حتی DynaMesh باشند.

نمای پرسپکتیو را غیر فعال نموده سپس کلید ShIFT را از روی کیبرد بگیرید و با چرخش می توانید از زاویه عمود و زاویه نما استفاده نمایید این زاویه می تواند برای خلق الفا زاویه مناسبی باشد .

براشی که تمایل دارید این آلفا های جدید را دریافت نماید انتخاب کنید در صورت تمایل می توانید از براش با حضور در مسیر Brush >> Clone کپی نمایید تا نسخه اصلی براش بدون تغییراتی باقی بماند.

روی گزینه Brush >> Create >> Create Multiple Alpha Brush کلیک نمایید همه Subtoolها باید به آلفای خودشون در براش منتخب تبدیل گردند و هر مدل به تناوب در داخل براش با جایگزین شدن به واسطه گزینه جدید ذخیره می شود.

نام هر یک از subtool ها به عنوان نام هر یک از Multi Alpha در نظر گرفته خواهد شد .

برخی از مدل های جدید آلفای خود را روی اشیا به صورت آزمایشی امتحان کنید. همانند آلفا های معمول شما می توانید آنها را از طریق تنظیمات موجود در Alpha >> Modify تغییر دهید.

در صورت ضرور شما می توانید آلفا ها را با ویرایش Subtool مرتبطشان مورد ویرایش قرار دهید  وقتی ما مراحل خلق را باز می گردانیم محتویات آلفای براش ما نیز با آلفا های قبلی جایگزین می شود .

هنگامی که از تغیرات راضی شدید، میتوانید Brush >> Save As را کلیک کنید تا براش خود را برای استفاده در آینده ذخیره کنید. شما می توانید آن را به پوشه ZBrushes واقع در ریشه پوشه برنامه ZBrush اضافه کنید و آن را از طریق پوشه Brushes LightBox در دسترس قرار دهید .

شما می توانید این براش را به پوشه ZStartup / BrushPresets انتقال دهید تا به صورت خودکار در هنگام راه اندازی ZBrush بارگیری شود. (بیش از 25 مورد در پوشه BrushPresets ذخیره نشود)

اگر یک مش سه بعدی بر اساس grid  باشد، زمانی که براش ایجاد می شود، به عنوان یک VDM رفتار می کند . اگر این یک مدل متداول سه بعدی است، آن به عنوان Alpha From Mesh ذخیره می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آلفا سه بعدی و VDM، لطفا ” Alpha 3D and Vector Displacement Meshes ” را مطالعه نمایید.

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link