آموزش Deformer سخت و نرم در زیبراش

آموزش Deformer Hard and Soft در زیبراش

84

آموزش Deformer سخت و نرم در زیبراش :
این تغییر دهنده به لحظ عملکرد کاملا مشابهت دارد با عملگر قبلی با این تفاوت که امکان soft deformation نرم و hard deformation سخت را دارا می باشد .

آموزش Deformer سخت و نرم در زیبراش :
این تغییر دهنده به لحظ عملکرد کاملا مشابهت دارد با عملگر قبلی با این تفاوت که امکان soft deformation نرم و hard deformation سخت را دارا می باشد.

این Deformers به شما اجازه می دهد تا تغییر شکل خود را با استفاده از یک قفس یا شبکه ای در پیرامون تغییر شکل به صورت Free Form De­formation  اعمال کنید.

تنها تفاوت با شکل اصلی Deformer این است که این Free Form De­formation  تغییر شکل نرم و یا تغییر شکل سختی را به مدل اعمال می کنند البته بر اساس نقاطی که انتخاب می کنید.

برای دستکاری یک نقطه، به سادگی بر روی نقطه کلیک کنید و بکشید تا امکان ویرایش آزاد بر روی صفحه میسر شود.

شما همچنین می توانید یک یا چند نقطه را در یک زمان با یک بار کلیک بر روی یک نقطه کنترل انتخاب کنید. این نقطه به رنگ سفید تبدیل خواهد شد . برای اضافه کردن یا حذف سایر نقاط ، کلید Shift را هنگام کلیک کردن بر روی نقاط جدید نگه دارید . همچنین برای انجام انتخاب به صورت یکباره از دستورات ماسک نیز می توانید استفاده کنید . این نقاط توسط Gizmo 3D برای عملیات Move, Scale and Rotate  قابل ویرایش می باشند .

آموزش Deformer Hard and Soft در زیبراش

X، Y و Z Divide : تعداد تقسیمات قاب دوری تعیین را تعریف می کند. نقاط کنترل بیشتر دقت بیشتری در یک منطقه محلی خلق می نمایند ، در حالی که نقاط کمتری برای تغییر شکل کلی و عمومی کار می کنند.

X, Y and Z Symmetry : باعث اعمال اثر متقارن بر روی حجم می گردد.

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link