آموزش توابع و پارامتر های DynaMesh در زیبراش

آموزش DynaMesh Functions در زیبراش

50

توابع و پارامتر های DynaMesh
DynaMesh به شدت تحت تاثیر بسیاری از گزینه ها و توابع آن، واقع در Tool >> Geometry sub-palette. می باشد برای دریافت نتایج مناسب از DynaMesh مهم است که تمام این گزینه ها را در نظر داشته باشید.

توابع و پارامتر های DynaMesh

DynaMesh به شدت تحت تاثیر بسیاری از گزینه ها و توابع آن، واقع در Tool >> Geometry sub-palette. می باشد برای دریافت نتایج مناسب از DynaMesh مهم است که تمام این گزینه ها را در نظر داشته باشید.

DynaMesh Functions

Resolution Slider

کشویی Resolution وضوح DynaMesh را کنترل می کند و کنترل کل چگالی چند ضلعی مدل را مدیریت می نماید. مقدار کم یک مش با تعداد چند ضلعی کم ایجاد می کند، در حالی که با استفاده از یک مقدار بالاتر یک مش با وضوح بالا ایجاد خواهد شد که details بیشتری را با توجه به تعداد زیاد چند ضلعی نگه می دارد.

رزولوشن پایین DynaMesh سریعتر به روز رسانی خواهد شد در حالی که رزولوشن بالا برای به روز رسانی بیشتر زمان می برد.

تا زمانی که DynaMesh در یک مکعب رزولوشن 2048x2048x2048 باقی بماند، تمام جزئیات به همان ترتیب حفظ خواهد شد. اگر مجسمه سازی شما سبب شود DynaMesh فراتر از یک فضای 2048x2048x2048 قرار گیرد، مش با این مکعب مجددا به روز می شود. در این مرحله DynaMesh  می تواند جزئیاتی را از دست بدهد.

 

اگر هنگام remeshing مجدد مدل خود resolution به شدت تغییر یا به نظر می رسد بدون در نظر گرفتن تنظیمات لغزنده رزولوشن است، به این دلیل است که اندازه مدل شما یا بیش از حد بزرگ است یا در مقایسه با ابعاد جهانی ZBrush و فضای کاری پیش فرض DynaMesh بسیار کوچک است

برای رفع این مشکل، از Tool >> Deformation >> Unify function که اندازه مش و pivot point را بازنشانی می کند استفاده نمایید. (اگر مدل شما از چند SubTools ساخته شده باشد، از پلاگین TransposeMaster استفاده کنید.)

 

Group mode

هنگامی که فعال می شود، این حالت هر مدل با چند PolyGroups را به قطعات جداگانه تقسیم می کند. البببته همچنان یک SubTool خواهند بود

 

Project mode

هنگامی که فعال می شود، این حالت به طور خودکار جزئیات فعلی مدل را بر روی DynaMesh ترسیم می کند. این می تواند هنگام تبدیل polymesh  با جزئیات موجود به DynaMesh مفید باشد. به خاطر داشته باشید که تنظیمات Resolution نقش مهمی را در ایجاد جزییات ایفا خواهد کرد. تنظیمات projection  کنترل می شود به واسطه تنظیمات در مسیر Tool >> SubTool >> Project  .

 

SubProjection

کشویی Subprojection محل قرار گیری geometry. را وقتی Project  فعال می باشد تعیین خواهد نمود  تنظیمات بالاتر، geometry بیشتری را به قسمت جزئی مش اضافه می کند، اما همچنین تعداد چند ضلعی را افزایش می دهد. این فرایند progressive  و تدریجی است و با فشار دادن کلید ESC در محاسبات می توانید آن را در مرحله فعلی متوقف کنید

 

Blur Slider

کشویی Blur هر بار که یک remesh انجام می شود، اثر smoothing  را اعمال می کند. مقدار کم تولید مقدار smoothing  کمی را خواهد داشت و در مقدار بالا تمام جزئیات اصلی مدل را smoothing  می کند.

نوار لغزنده یک نقطه کوچک در سمت راست بالا دارد. وقتی فعال است  ZBrush از الگوریتمی استفاده می کند که حجم آن را تا حدی حفظ می کند. وقتی آن را خاموش ZBrush از یک الگوریتم smoothing  قوی استفاده می کند.

توجه داشته باشید:

توصیه می شود که نقطه را نگه دارید. این سوئیچ برای کاربرانی که نیاز به بارگذاری مدل های ایجاد شده در نسخه های قبلی ZBrush دارند، به کار می رود.

 

Polish Mode

 

هنگامی که فعال شود، این حالت هر بار تنظیمات مختلف ClayPolish را اعمال می کند. با تنظیمات پیش فرض این سطوح را صاف و گوشه های تیز را ایجاد می کند.

 

 

Add: Inserting additive meshes

به طور پیش فرض، تمام عناصر وارد شده جدید، به مش افزوده خواهند شد. این بدان معنی است که هنگام انجام عملیات remesh، موارد وارد شده با DynaMesh اصلی به عنوان یک عنصر واحد ترکیب می گردند

DynaMesh Functions

این نمونه ای با استفاده از Insert brushes  با مش های سفارشی مانند گوش ها، لب ها، بینی و غیره است که توسط DynaMesh ترکیب شده است. گوش ها ابتدا قرار داده شدند، سپس بینی و لب ها قرار گرفتند. پس از استفاده از DynaMesh برای ایجاد توپولوژی جدید، برخی از تغییرات با استفاده از براش Smooth  انجام می شود. این کل مدل در عرض چند دقیقه ساخته می گردد و راهی برای ساختن یک شبکه مش  پایه بدون استفاده از براش ها جهت ایجاد حجاری بروی سطح می باشد.

 

Sub: Inserting negative meshes

با نگه داشتن کلید Alt در هنگام قرار دادن یک مش، ZBrush آن به یک مش منفی تبدیل خواهد نمود. این به این معنی است که وقتی remesh تکمیل می شود، mesh وارد شده از مش قبلی حذف شده و سوراخی ایجاد می شود. نتیجه شبیه عملیات Booleans تفریق است، اما بدون چند ضلعی های کثیف.DynaMesh Functions

شما می توانید چندین مش را وارد کنید و همه آنها را یکبار با استفاده از یک عمل remesh تکمیل کنید. شما حتی می توانید insert multiple meshes و آنها را با مش منفی مخلوط کنید، ترکیبات مختلفی را در یک زمان ایجاد کنید.

برای دیدن مشهای منفی قبل از عمل remesh با استفاده از DynaMesh، صفحه نمایش PolyFrame (واقع در پانل Transform) را فعال نمایید. مشهای منفی با رنگ سفید نمایش داده می شوند.

 

And: Intersecting meshes

هنگام قرار دادن یک مش منفی در بالای یک مش مثبت عمل remesh تنها در محل تلاقی دو شی در صورت وجود ایجاد خواهد شد و تمامی هندسه ها و بخش های دیگر حذف خواهند گردید.

 

 

Create Shell

این عملکرد ضخامت داخلی در هر DynaMesh ایجاد می کند. ابتدا باید یک شی منفی (Sub) را وارد کنید. پوسته همیشه از سطح به وسیله مقدار مشخص شده توسط Slider Thickness تولید می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این عملکرد، به بخش Create Shell در بخش مرتبط مراجعه کنید.

100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link