DynaMesh و به وجود آمدن حفره هایی بر روی سطح

DynaMesh Models and “Small Holes” Effect

37

DynaMesh و به وجود آمدن حفره هایی بر روی سطح
پس از به روز رسانی مدل DynaMesh شما ممکن است متوجه شوید که در بعضی مناطق بسیار نازک ممکن است حفره های زیادی وجود داشته باشد. این نتیجه به دلیل مشکل با ZBrush نیست،

DynaMesh و به وجود آمدن حفره هایی بر روی سطح

پس از به روز رسانی مدل DynaMesh شما ممکن است متوجه شوید که در بعضی مناطق بسیار نازک ممکن است حفره های زیادی وجود داشته باشد. این نتیجه به دلیل مشکل با ZBrush نیست، بلکه به این دلیل است که رزولوشن DynaMesh به سادگی بزرگتر از ضخامت سطح است. DynaMesh بر اساس Voxels کار می نماید، که در واقع برای ایجاد سطح به این مکعب های کوچک وابسته می باشد.

اگر ضخامت سطح کوچکتر از این مکعب باشد، ZBrush نمیتواند سطحی را کاملا بازسازی کند.

برای جلوگیری از این توپولوژی شکسته که شبیه “پنیر سوئیسیت” همیشه سعی کنید مقدار مشخصی از ضخامت را حفظ کنید. برخی از برسها (مانند انواع Clay) هنگام استفاده با شعاع بزرگتر می توانند پشت سطح در مناطق نازک و همپوشانی آنها را به شکل حتی نازک تر ضخیم نمایند. این به راحتی می تواند در شکل هایی مانند گوش ها، انگشتان، لباس های و غیره اتفاق بیفتد.

اگر این اثر را در یک مرحله بعد از ایجاد DynaMesh  مشاهده کردید، نمیتوانید کار خود را undo  کنید، یک ترفند این است که با استفاده از براش Inflate برای پر کردن سوراخ ها با چند ضلعی مجاور و سپس روند را به روز نمودن DynaMesh این مشکل را رفع نمایید.

100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link