مثالی درباره مسیر استفاده از DynaMesh در زیبراش

Example of DynaMesh Process

42

مثالی درباره مسیر استفاده از DynaMesh
یک Polymesh3D را بارگزاری کنید . یک نمونه DefaultSphere می تونه گزینه خوبی باشه که از LightBox از قسمت Projectقابل انتخاب می باشد .

مثالی درباره مسیر استفاده از DynaMesh

یک Polymesh3D را بارگزاری کنید . یک نمونه DefaultSphere می تونه گزینه خوبی باشه که از LightBox از قسمت  Projectقابل انتخاب می باشد .

با رفتن به قسمت منوی Tool >> Geometry  کلیک بر روی دکمه DynaMesh ما در حالت DynaMesh قرار خواهیم داشت .

یک براش مورد علاقه مثل Clay or Clay Buildup انتخاب نمایید و سپس Sculpting  را مطابق معمول آغاز نمایید مدل شما دقیقا همانند مجسمه رسی واکنش نشان خواهد داد.

هنگامی که شما با اعوجاج مواجه می شوید، یا با چند ضلعی های کشیده شده که احساس غلط بودن تراکم چند ضلعی را در هر منطقه ای متبادر می کنند، می توانید ZBrush را به روزرسانی کنید. برای انجام این کار، به سادگی کلید CTRL را نگه دارید و یک مستطیل کوچک را خارج از مش در هر فضای بازی که در بوم مشاهد می نمایید بکشید همانطور که ماسک را پاک می کنید. مش به طور خودکار با geometry جدید، به روز خواهد شد و آماده ادامه کار به کمک براش ها خواهد بود .

علاوه بر براش ها، می توانید به کمک TransPose و با ماسک نمودن برخی از قسمت ها تغییر شکل های محلی یا عمومی روی شی ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید که قبل از اینکه بتوانید DynaMesh خود را به روز کنید، باید ماسک شی را پاک نمایید

شما همچنین می توانید از براش Mesh Insert استفاده کنید تا مدل های دیگر را به شی DynaMesh خود اضافه کنید. به عنوان مثال، شما می توانید بینی، گوش، چشم و دهان آماده شده برای اضافه نمودن به DynaMesh هر زمان که شما نیاز دارید استفاده نمایید. این یک راه حل عالی برای ساخت سریع ارقام ومدل های بدون نیاز به کار کردن اضافی از سوی ماست

هنگامی که شما مشغول ساختن مش پایه با رزولوشن پایین یا متوسط هستید، و می خواهید شروع به اضافه نمودن  جزییات مد نظر خود  به پیکره نمایید ، حالت DynaMesh را ترک کنید. مدل شما مجددا تبدیل به Polymesh3D سنتی خواهد شد و در حال حاضر آماده ی افزودن subdivisions جهت اعمال جزئیات به بخش های مختلف شی خواهد بود .

100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link