Extruding نمودن با Transpose در زیبراش

آموزش Extruding Topology with Transpose زیبراش

86

Extruding نمودن با Transpose در زیبراش
هنگامی که شما نیاز به اضافه کردن توپولوژی بیشتر با ایجاد اکستروژن و یا قرار دادن یک edge loop دارید ، از خط TransPose همراه با ماسک بایستی استفاده گردد. حالت Move or Scale برای رسم یک action line فعال نمایید و سپس دایره مرکز action line را با کلید Ctrl نگه دارید و بکشید. این فرم تمامی قسمت های غیر ماسک را اکستروژن می نماید .

Extruding نمودن با Transpose در زیبراش

 

هنگامی که شما نیاز به اضافه کردن توپولوژی بیشتر با ایجاد اکستروژن و یا قرار دادن یک edge loop دارید ، از خط TransPose همراه با ماسک بایستی استفاده گردد. حالت Move or Scale  برای رسم یک action line  فعال نمایید و سپس دایره مرکز action line  را با کلید Ctrl نگه دارید و بکشید. این فرم تمامی قسمت های غیر ماسک را اکستروژن می نماید .

این عملیات تنها با مدلهایی کار می کند که سطوح تقسیم شده ندارد. با این حال، می توان به کمک ویژگی Freeze SubDivision به طور موقت به سطح مش اولیه برگشت و مش را extrude  نمود ، سپس مجدد به بالاترین سطح رفت و جزئیات آن را دوباره پردازش نمود.

برای هر اکستروژن جدید، PolyGroup های متفاوت و جدید مختص همان بخش خلق می گردد .چند ضلعی اکسترود شده جدید نیز یک PolyGroup اختصاصی دریافت می کنند.

برای ایجاد اکستروژن، این مراحل را دنبال کنید

اطمینان حاصل کنید که مدل شما Polymesh 3D یا DynaMesh است. این تابع با Primitives ها یا پیش نمایش ZSphere کار نخواهد کرد.

یک ماسک را روی مدل خود ایجاد کنید. مناطق ماسک باقی می ماند در حالی که مناطق غیر ماسک شده اکسترود خواهند شد. اگر می خواهید یک ناحیه کوچک را اکستروژن کنید، خوب است که ناحیه ای را که می خواهید اکسترود کنید، ماسک نمایید و سپس ماسک را معکوس کنید.

حالت Move یا Scale  را از TransPose فعال کنید کلید های W و E  و یک خط اکشن را از ناحیه Unmasked خود ترسیم نمایید و کار را ادامه دهید.

در حالی که کلید Ctrl را نگه داشته اید، دایره سفید را در که در دایره نارنجی Action Line قرار دارد را بکشید. این تمام Action Line را در جهت مورد علاقه شما حرکت می دهد و در عین حال چند ضلعی ناحیه ای را ایجاد و اکسترود می کند. ماهیت و شکل اکستروژن بستگی به این دارد که آیا شما در حالت Scale یا Move هستید .

هنگامی که دکمه موس را رها نمودید ، ZBrush ماسک را مناسب با هندسه جدید ایجاد شده توسط اکستروژن را به روز می کند . این اجازه می دهد تا شما به ادامه اکستروژن بدون نیاز به روز نمودن دستی ماسک اقدام نمایید .

هنگام انجام اکستروژن در صورت نیاز به حالت تقارن، ابتدا باید حالت symmetry  را که در پالت Transform فعال کنید.

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link