توصیه های عمومی درباره VDM در زیبراش

آموزش General Advice About Alpha 3D and VDM در Zbrush

136

توصیه های عمومی درباره VDM در زیبراش
این بخش حاوی اطلاعات متنوعی درباره Alpha 3D و ویژگی VDM می باشد. این موارد در هنگام ایجاد یا استفاده از چنین قلمهای مهم خواهد بود .

توصیه های عمومی درباره VDM در زیبراش

این بخش حاوی اطلاعات متنوعی درباره Alpha 3D و ویژگی VDM می باشد. این موارد در هنگام ایجاد یا استفاده از چنین قلمهای مهم خواهد بود .

خلق کردن

هنگام ایجاد Alpha 3D ، Brush Standard یا Chisel3D / Layerbrush را بر اساس نتایجی که میخواهید به دست آورید، انتخاب کنید. Layer / Chisel Brushwill نتایج ساختاری و جزییات را نزدیک به مدل اصلی در براش خلق می کند. براش استاندارد نیز یک نتیجه نزدیک تر به یک 2D alpha  تولید خواهد نمود .

هنگام ایجاد VDM روی grid ، توصیه می شود با subdivision levels کار کنید. چون حین sculpting معمول ، با بالا رفتن و پایین آمدن در subdivision levels در طول فرایند ایجاد، انعطاف پذیری بیشتری نسبت به تلاش برای کار با یک سطح با تقسیمات ثابت به ارمغان می آورید .

دور و مرز Grid تعیین کننده موقعییت و ارتفاع صفر برای براش می باشد هنگام ساخت VDM می توانید مش را به داخل فشار دهید و یا به بیرون بکشید تا قسمت هایی برجسته و تو رفته بر روی grid ایجاد شود .

از آنجا که VDM ها اطلاعات mesh را ذخیره می کنند، از استفاده غیر ضروری بایستی پرهیز شود. VDM های با رزولوشن بالا ممکن است کندی حرکت براش را زیاد کنند. VDM های با وضوح بالا برای براش های با اندازه بزرگ مفید خواهند بود .

در طول فرآیند ایجاد، سعی کنید تا آنجا که ممکن است بیشتر از منطقه grid استفاده کنید. این توزیع polygon را بهتر خواهد کرد و از نیاز به subdivision levels جلوگیری خواهد نمود.

حین sculpting می تواند به راحتی به طور تصادفی مرز grid تغییر شکل دهد. Masking قسمت هایی از مدل حجاری شده بر روی grid و سپس استفاده کنید از Deformation >> Morph to Grid تا لبه ها به طور کامل به صورت مربع تنظیم مجدد شوند با این حال، این می تواند لبه هایی را بین پیرامون Grid و ناحیه حجاری شده ایجاد نماید در نتیجه ممکن است لازم باشد که این عمل را چندین بار نرم و صاف نماییم و دوباره انجام دهید تا یک فرم خوب به دست آید.

به جای تثبیت لبه ها بعد از sculpting ، قبل از اینکه sculpting را آغاز کنید، می توانید با masking لبه های پیرامونی، از جا به جایی اتفاقی جلوگیری نمایید . اطمینان حاصل کنید که قبل از تقسیم کردن مدل، ماسک را پاک کنید و بعد ماسک را مجددا اعمال کنید – در غیر اینصورت، مثلث هایی در امتداد لبه های ماسک امتداد پیدا خواهند نمود .

اگر شما نیاز به حذف subdivision levels برای استفاده از توابع مانند Gizmo 3D Deformers برای خم شدن یا پیچاندن و یا قبل از اینکه بتوانید از Deformations >> Morph to Grid استفاده کنید، باید این سطوح را بازسازی کنید. شما می توانید سطوح subdivision levels را با Tool >> Geometry >> Recontruct Subdiv بازسازی نمایید .

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link