تنظیمات undo در پالت Preferences در زیبراش

آموزش History Undo Preferences در زیبراش

109

تنظیمات undo در پالت Preferences در زیبراش
در داخل منوی History Undo Preferences نیز فرامینی جهت مدیریت بهتر بر روی تاریخچه موجود در فایل می باشد که به شرح زیر است:

تنظیمات undo در پالت Preferences در زیبراش

در داخل منوی  History Undo Preferences نیز فرامینی جهت مدیریت بهتر بر روی تاریخچه موجود در فایل می باشد که به شرح زیر است:

 

با انتخاب Show Undo Selector مربع مستطیل های ریز بالای صفحه نمایش داده خواهند شد که هم امکان درگ بر روی این مجموعه وجود دارد و هم با کلیک می توان به همان موقعیت مورد نظر جهش نمود .

 

Show Time Stamp نمایش دهند زمان و تاریخ بر روی Undo pop-up می باشد تا شما از تاریخ و ساعت اجرای عمل مورد نظر در گذشته کسب اطلاع نمایید .

 

Max Undo History تعیین کننده بیشترین مقدار UNDO می باشد که به صورت پیش فرض روی مقدار 10000 تنظیم گردیده است

آموزش History Undo Preferences در زیبراش

MAX Undo Size  :تعیین کننده بیشترین میزان فضای اشغالی از حافظه برای هر یک از SUBTOOL ها می باشد که می تواند UNDO را در آن ذخیره نمود .

 

Warn When Deleting : هنگامی مفید می باشد که ما مقدار خیلی زیادی UNDO  می نماییم و سپس در همان مراحل عملی را انجام می دهیم در این شرایط با صفحه اخطاری روبرو خواهیم که به ما گوش زد می نماید که انجام هر عملی از سوی شما سبب از بین رفتن کلیه تاریخچه UNDO  تا به این مرحله جاری خواهد شد

این گزینه به صورت پیش فرض روی مقدار 25 تنظیم شده که کم نمودن آن امکان از بین رفتن سهوی تاریخچه را کم می نماید .

ولی هر بار که بالاتر از مقدار تنظیم شده UNDO  نماییم این کادر نمایش داده می شود که در صورت اعمال این تغییرات به صورت آگاهانه نمایش مکرر این کادر آزار دهنده خواهد شد ولی می توان با تنظیم این عدد روی مقدار 25 تا 50 از آستانه عددی مطلوبی بهره جست .

آموزش History Undo Preferences در زیبراش

Enable Saving با فعال نمودن این گزینه به هنگام ذخیره فایل با فرمت ZPR تمامی Undo History به همراه فایل ذخیره می گردد .

 

Optimize این گزینه امکان بهینه شدن میزان Undo History در داخل فایل پروژه ذخیره شده را میسر می نماید که به صورت پیش فرض نیز فعال می باشد و فرصت ذخیره سازی undo  بیشتری را امکان پذیر می نماید ولی جا به جای بین مراحل undo این بار به سختی صورت می پذیرد و ضمنا مقدار رم مصرفی را نیز کسر خواهد نمود .

 

Compression امکان فشرده سازی Undo History را محیا می نماید تا فضای کمتری بر روی هارد دیسک اشغال گردد .

 

Skip Loading برای هنگامی که ما نیازمند بار گزاری یک فایل ZPR می باشیم ولی تمایل به باز شدن سابقه آن نداریم  می تواند مفید واقع شود که برای باز نمودن سریع فایل ها بدون صرف زمان زیاد در زیبراش گزینه بی نظیریست .

 

Reserved Undo Memoryبا توجه به شیوه عملکرد Sculptris Pro، هر ضربه brush به طور کلی توپولوژی جدیدی برای مدل شما ایجاد می کند. این مانند حجاری معمول نیست، که یک ضربه brush به سادگی ورتکس های اطراف را حرکت می دهد. به عنوان جمع بندی، Sculptris Pro ذاتا حافظه زیادی برای تاریخ Undo مصرف می کند.

برای یک کامپیوتر با توان بالا با مقدار زیادی از RAM، این مدل کار معمولا دردساز نمی شود ، اما با یک کامپیوتر ضعیف ZBrush مجبور به انتخاب بین اجازه دادن به حجاری مدل و یا حذف تاریخ Undo می شود. در موارد شدید حجاری و تغییرات سنگین بر روی مدل، این می تواند منجر به حذف کل تاریخچه Undo شود.

 

البته این امکان وجود دارد که ZBrush را مجبور کنید تا تمام تاریخ Undo خود را حفظ کند. البته که این موضوع توصیه نمی گردد! اما اگر واقعا می خواهید ZBrush را مجبور به این کار کنید، می توانید این موضوع را با تنظیم Preferences >> Undo History >> Reserved و لغو کردن حافظه با تنظیم این پارامتر به مقدار 0 انجام دهید.

بدانید که اگر این کار را انجام دهید، ZBrush را مجبور کرده اید که خیلی زمان برای نوشتن اطلاعات بر روی  هارد دیسک صرف نماید – به عبارت دیگر، شما انتظار زیادی برای ذخیره سازی فایل و نیر بارگذاری مجدد آن باید بکشید .

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link