ایجاد لبه با TransPose

آموزش Inserting an Edge Loop در زیبراش

74

ایجاد لبه با TransPose
برای اضافه نمودن Edge loop با استفاده از TransPose بایستی در حالت Move یا Scale سویچ نماییم . در حالت Move آن مانند قبل کار می کند. در حالت Scale ، توانایی جدیدی را برای ایجاد سریع توپولوژی در یک مدل بدون تقسیم بندی سطوح به جای اکستروژن ساده انجام می دهد.

ایجاد لبه با TransPose

 

برای اضافه نمودن Edge loop  با استفاده از TransPose بایستی در حالت Move  یا Scale  سویچ نماییم . در حالت Move  آن مانند قبل کار می کند. در حالت Scale  ، توانایی جدیدی را برای ایجاد سریع توپولوژی در یک مدل بدون تقسیم بندی سطوح به جای اکستروژن ساده انجام می دهد.

در حالی که حالت Scale  فعال است، نگه داشتن کلید CTRL و کشیدن دایره مرکز Action Line ، یک edge loop  در مرز قسمت غیرماسک مدل ایجاد می کند.

البته، به سادگی می توان با گرفتن کلید CTRL  + دایره مناسب edge loop  را ایجاد کنید. با این وجود، مراقب باشید. edge loop  خلق شده گاهی به واسطه ظریف بودن قابل مشاهده نیست و خطر لبه های همپوشان را به وجود می آورد.

گردش کار به طور پیش فرض برای ایجاد یک edge loop  این است که منطقه ای را که می خواهید یک edge loop جدید ایجاد کنید را ماسک نمایید و سپس ماسک را در صورت لزوم معکوس نمایید، Transpose  را در حالت مقیاس قرار دهید و از کلید CTRL با حلقه درونی مرکزی کار را جلو ببرید.

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link