تغییر مقیاس با TransPose در زیبراش

Scale Mode در Zbrush Transpose

102

تغییر مقیاس با TransPose در زیبراش
از Action Line می توان هم در جهت اعمال uniform و هم non-uniform scaling بر روی ناحیه unmasked در جهت عمود محور به Action Line استفاده نمود .

تغییر مقیاس با TransPose در زیبراش

از Action Line می توان هم در جهت اعمال uniform و هم non-uniform scaling بر روی ناحیه unmasked  در جهت عمود محور به Action Line  استفاده نمود .

جهت انجام scaling شما بایستی ابتدا یک Action Line رسم نمایید و موقعیت Action Line می تواند اثر بر روی نتیجه scaling داشته باشد و ضمنا در صورت نیاز قبل از انجام عمل scaling بایستی Action Line را تصحیح نمود و یا حتی باز ترسیم کرد.

کلیک و درگ بر روی نقطه پایانی روی Action Line  باعث اعمال uniform scaling بر روی شی می گردد نقطه مقابل نیز تعیین کننده بنیان و ثقل uniform scaling می باشد و قسمتی از شی که در زیر نقطه پایانی قرار دارد بنایی برای تغییر نخواهد داشت

این عملگر به واسطه سایز Action Line دارای محدودیت خواهد بود و در صورتی که شما نیاز داشته باشید که transformation بزرگ و یا کوچکی را انجام دهید ما نیازمند انجام چندین بار transformation در همان ردیف و مسیر قبلی می باشیم .

کلیک و درگ بر دایره داخلی در امتداد محور Action Line’s یک non-uniform scaling انجام می دهد .

هنگامی که scaling فعال می باشد شما می توانید با گرفتن کلید alt حین درگ آخرین نقطه Scale را بر روی شی صورت دهید هر چقدر شی نزدیک به نقطه انتهای باشد اثر بیشتری خواهد پذیرفت .

در صورتی که ALT را از کبرد فعال داشته باشیم و بر روی دایره مرکزی درگ نمایید در زمانی که روی مد Scale می باشیم اثر non-uniform  بر روی شی پدیدار خواهد شد .

با گرفتن کلید alt قبل از انجام Scale می توانیم تغییر مقیاس را بدون حضور Action Line صورت دهیم .

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link