کادر TransPose Preferencesدر زیبراش

آموزش TransPose Preferences در زیبراش

90

کادر TransPose Preferencesدر زیبراش
برای ویرایش تنظیمات >> تنظیمات TransPose شما می توانید رفتار Action Line را تغییر دهید یا تنظیم کنید.
Circles Radius
تنظیم نوار لغزنده شعاع حلقه ها ابعاد حلقه ها در Action Line افزایش یا کاهش می دهد.

کادر  TransPose Preferencesدر زیبراش

 

برای ویرایش تنظیمات >> تنظیمات TransPose شما می توانید رفتار Action Line  را تغییر دهید یا تنظیم کنید.

Circles Radius

تنظیم نوار لغزنده شعاع حلقه ها ابعاد حلقه ها در Action Line افزایش یا کاهش می دهد.

3D

اگر مایلید که Circles خط Transpose به همان اندازه باقی بماند گزینه Circuit 3D را خاموش کنید و تا با perspective  تنظیم نشود.

Axis length

این slider  طول محور مختصات برای خط قرمز X، سبز Y و آبی Z را در خط Transpose تنظیم می کند.

Show Alignment Dial

Show Alignment Dial، دایره تراز سفیدی را در انتهای خط Transpose نشان می دهد و یا سبب نامرئی شدن آن می شود.

با کلیک بر روی این دایره سفید، خط TransPose را به قسمت مرکزی مش انتقال می دهد در حالی که CTRL + dragging  چرخش عمودی بر محور صفحه کار را انجام می دهد.

Snap Max distance

هنگام رسم خط Transpose، انتهای خط به سطح زیر و یا نزدیک به مکان نما حرکت snap  می کند. هنگامی که مکان نما بر روی  بوم ترسیم قرار می گیرد Snap Max تعیین می کند اثر گرانشی Snap  تا چه اندازه  و فاصله ای از مدل می تواند موثر باشد و نقطه پایانی خط انتقال را به سطح مدل برساند.

Rotation Steps

کشویی Steps Steps اجازه می دهد تا تعداد درجه های که Transpose line  حین حرکت در حالی که کلید Shift را نگه داشته ایم تحت چرخش قرار گیرد تنظیم عدد 10 به معنای زاویه 36 درجه است.

Mask Blur Strength

هنگام ماسک شدن مش، کشویی Mask Blur Strength مقدار نیروی و شدت لبه های ماسک را تعیین می نماید. مقادیر بالاتر منجر به محو شدن بیشتر لبه های ماسک شده می شود.

Mask Sharpen Strength

هنگام ماسک کردن مش، کشویی Mask Sharpen Strength مقدار لبه های ماسک را هنگام ماسک نمودن مش باCtrl + Alt + کلیک کردن تعیین می کند مقادیر بالاتر باعث افزایش شدت تیز شدن می شود.

Align ActionLine To Axis

هنگامی که دکمه Align Actionline فعال می شود، ZBrush همیشه خط Transpose را در همان محور کشیده  شده نگه می دارد. این گزینه سبب می شود مطمئن شوید که یک خط را مستقیم نگه دارید. با حالت خاموش این گزینه خط Transpose بین نزدیکترین نقاط مش از ابتدای و انتهای کشیده می شود.

Align MaskLine To Axis

هنگام استفاده از ماسک با خط Transpose، اگر گزینه Align MaskLine to Axis  فعال باشد، MaskLine  همواره به یک محور تک تراز خواهد بود

Enable Transpose Inflate

فعال کردن Transpose Inflate باعث فعال شدن دایره قرمز سوم روی Transpose  می گردد تا زمانی که دکمه راست موس را فشار می دهید و با کشیدن ، فشار و تورم بر روی سطح را افزایش می دهد. سومین دایره قرمز یعنی دورترین از محل نخست Transpose  رسم شده.

Enable Transpose Trim

Trim Enable Transpose دایره قرمز اول بر روی خط Transpose را فعال کرده و اجازه می دهد تا هنگام کلیک + کشیدن دایره مسطح کردن بر روی شی صورت بپذیرد دایره قرمز اول نزدیکترین نقطه به مش می باشد.

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link