چرخش زاویه دید با کلید CTRL با TransPose در زیبراش

آموزش TransPose Screen Working Plane Orientation در زیبراش

76

چرخش زاویه دید با کلید CTRL با TransPose در زیبراش
به جای تغییر زاویه مدل نسبت به صفحه نمایش دوربین، TransPose دارای یک حالتی می باشد که زاویه عمودی را نسبت به document ایجاد می نماید. این می تواند بسیار مفید باشد وقتی که شما نیاز به ایجاد ماسک مستطیلی با زاویه 45 درجه داشته باشید فقط به 45 درجه زاویه را چرخش دهید و سپس قبل از reset جهت دید، ماسک خود را ایجاد کنید.

چرخش زاویه دید با کلید CTRL با TransPose در زیبراش

 

به جای تغییر زاویه مدل نسبت به صفحه نمایش دوربین، TransPose دارای یک حالتی می باشد که زاویه عمودی را نسبت به document  ایجاد می نماید. این می تواند بسیار مفید باشد وقتی که شما نیاز به ایجاد ماسک مستطیلی با زاویه 45 درجه داشته باشید فقط به 45 درجه زاویه را چرخش دهید و سپس قبل از reset  جهت دید، ماسک خود را ایجاد کنید.

آموزش TransPose Screen Working Plane Orientation در زیبراش

Rotating the View

کلید Ctrl را نگه دارید و دایره سفید کوچکی که در نقطه پایان Action Line است را بکشید. این دوربین را با خط TransPose تراز می نماید. این فقط دوربین را با خط TransPose تراز می کند و اجسام سه بعدی را نمی چرخاند و دوربین به نزدیکترین فاصله عمودی یا افقی نسبت به TransPose Line منتقل می شود.

با فشار دادن کلید Shift در حین انجام چرخش، محدودیت زاویه 22.5 درجه به جهت دوربین اعمال می گردد

 

Storing the view

کلید Ctrl و Shift را در هنگام کلیک کردن روی دایره سفید در نقطه ای از خط TransPose نگه دارید تا جهت گرایش فعلی را ذخیره کنید.

 

Restoring the view

کلید Ctrl را در حالی که روی دایره سفید در نقطه ای از خط TransPose کلیک می کنید، نگه دارید تا به حالت پیش فرض ذخیره شده بازگردید.

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link