کار نمودن با Deformers در زیبراش

آموزش Working with Deformers در زیبراش

60

کار نمودن با Deformers در زیبراش :
Deformers تنها با مدل هایی کار می کند که سطوح subdivision شده را ندارند. اگر SubTool فعلی شما دارای درجات مختلفی از subdivision, است، بر روی Delete Higher/Lower که در زیر پالت Tool >> Geometry قرار دارد کلیک نمایید .

کار نمودن با Deformers در زیبراش

Deformers تنها با مدل هایی کار می کند که سطوح subdivision  شده را ندارند. اگر SubTool فعلی شما دارای درجات مختلفی از subdivision,  است، بر روی Delete Higher/Lower   که در زیر پالت Tool >> Geometry قرار دارد کلیک نمایید .

Deformers در پالت پنجره Gizmo 3D واقع شده اند که با کلیک کردن بر روی آیکون Customize مورد استفاده قرار می گیرند .

به Gizmo 3D سویچ نمایید و

در بالای Gizmo 3D بر روی آیکون چرخ دنده کوچک کلیک نمایید در popup menu باز می گردد در پایین این لیست deformers متفاوتی وجود دارند .

Deformer مورد نظر خود را انتخاب نمایید که امکان اعمال سلسله ویرایش هایی را به کمک مخروط های ویرایش میسر می نماید که در پیرامون bounding box شی پدیدار می گردد .

وقتی موس را بر روی مخروط مورد نظر ببرید با یک hovering روبروی می گردید که توضیحاتی پیرامون نحوه عملکرد آن مخروط را نشان خواهد داد .

با کلیک و سپس درگ نمودن یکی از مخروط های ویرایش امکان اعمال تغییرات بر روی شی میسر می گردد .

اگر شما تمایل داشته باشید که تنظیمات را به حالت اولیه بر گردانید با مراجعه به منوی Customize که همان چرخ دنده کوچک می باشد ، گزینه reset را انتخاب نمایید .

زمانی که کارمان با deformer, تمام شد کافیست که به حالت Draw برگشته و از منوی Customize بر روی کلید Accept. کلیک نمایید .

ضمنا ما می توانیم با مراجعه به همین منو و انتخاب گزینه Gizmo 3D به جهت محور های مختلف و گوناگون تغییری زاویه و یا موقعیت بر روی شی اعمال نماییم .

این مقاله از ویدئوهای ورکشاپ تخصصی حضوری زیبراش استاد گرانقدر مهدی بندری برگرفته شده است .

خانه زیبراش ایران بزرگترین دانشنامه رایگان زیبراش ایران
100%
عالی

به ما امتیاز دهید

  • میزان رضایت از مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
 توجه ! محتوا آموزشی و مقالات این وب سایت برای افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی و تدوین شده از این رو ، در صورتی که شما جز نوآموزان می باشید این وب سایت برای آموزش شما مفید نخواهد بود.
 
close-link